Фрезерування

З часом фрезерування еволюціонувало в метод обробки з надзвичайно широким спектром операцій. На додаток до всіх традиційних сфер застосування, фрезерування металу є потужною альтернативою при виготовленні отворів, різенарізування, обробці порожнин і поверхонь, які раніше точили, свердлили і нарізали мітчиком.

Типи та необхідні умови для фрезерування

Розрізняють такі типи фрезерних операцій: 

  • фрезерування уступів;
  • торцеве та профільне фрезерування;
  • фрезерування рівчаків та відрізка;
  • фрезерування фасок та поверхонь тіл обертання;
  • обробка зубів;
  • обробка отворів, порожнин та кишень.

Розглянемо вихідні умови для фрезерних операцій:

1. Оброблювані поверхні

Елементи, що підлягають фрезеруванню, необхідно ретельно вивчити. Вони можуть бути розташовані глибоко, що вимагатиме інструментів з великим вильотом, також можуть зустрічатися уривчасті поверхні та неоднорідні включення у матеріалі.

2.  Деталь

Поверхні заготовок можуть бути з ливарною кіркою або окалиною. Тонкостінна деталь або відсутність можливості надійного закріплення деталі вимагають застосування спеціалізованого інструменту та методу обробки. Для вибору оптимальних режимів різання також необхідно аналізувати матеріал заготовки та його оброблюваність.

3. Верстат

При виборі способу фрезерування велике значення має тип обладнання, на якому буде виконуватися обробка. Фрезерування торців/уступів або пазів можна виконувати на 3-координатних верстатах, а для складних профілів потрібні 4- або 5-координатні верстати.

Сьогодні токарні центри часто дозволяють виконувати фрезерування приводними інструментами, а центри обробки часто можна використовувати для точіння. Завдяки розвитку САМ-систем п’ятикоординатна обробка набула широкого поширення. Ці системи додають гнучкості, але можуть бути проблеми зі стабільністю.

Додаткова інформація

Фрезування
Dormer
Фрезування
Guhring
Фрезування
Sandvik Coromant
Sandvik Coromant
зубонарізка

Залишити запит

Потрібна допомога? Залиште запит і ми зателефонуємо

Зворотній зв’язок

Залиште свої контактні дані, наш менеджер зателефонує вам протягом 30 хвилин