Матеріали

При обробці будь-яких матеріалів правильний вибір інструментального матеріалу (сплаву) та геометрії пластин відповідно до особливостей заготовки є важливою умовою успішної високопродуктивної обробки. Інші параметри – режими різання, траєкторія інструменту тощо, – також впливають на кінцевий результат.

Матеріали, що обробляються та їх класифікація

Вибір матеріалу різального інструменту – важливий чинник під час планування металообробних операцій.

Як правило, інструментальний матеріал, що дає хороші результати обробки, повинен мати такі характеристики:

Інструментальні матеріали – це різноманітні сплави, що мають специфічні властивості й можуть мати різні поєднання твердості, міцності та зносостійкості. Серед них найбільш поширені такі:

Твердий сплав із покриттям. Сьогодні твердий сплав з покриттям використовується для виробництва 80-90% всіх пластин. Він демонструє відмінні результати як інструментальний матеріал завдяки унікальному поєднанню міцності та зносостійкості, а також здатності до формування складних форм.

Покриття – CVD. Скорочення CVD використовується для позначення процесу хімічного осадження з парової фази. Покриття CVD формується під час хімічних реакцій при температурі 700–1050°C, а також відрізняються високою зносостійкістю та чудовою адгезією з твердими сплавами.

Покриття – PVD. Покриття PVD (фізичний осад з парової фази) формуються за відносно низьких температур (400–600°C). Цей процес включає випаровування металу, що вступає в реакцію, наприклад, з азотом, в результаті чого на поверхні ріжучого інструменту утворюється тверде нітридне покриття.

Покриття PVD збільшують зносостійкість металу через власну твердість. Їх компресійна дія також посилює міцність крайок та стійкість до утворення тріщин.

Твердий сплав. Це матеріал, отриманий методом порошкової металургії, що складається з частинок вольфраму карбіду (WC) і кобальтової зв’язки (Co). Для надання форми твердому сплаву застосовують такі методи, як пресування порошку або екструзія з подальшим спіканням до максимальної щільності.

HSS (High Speed ​​Steel) – високовуглецева швидкорізальна сталь. З HSS виготовляють різальний інструмент, серед якого свердла, позначники, плашки, фрези, а також ножі і полотна для пил. Цей матеріал характеризується міцністю та порівняно низькою вартістю інструменту. Його добре використовувати при операціях уривчастого різання. В порівнянні з твердими сплавами HSS поступається швидкістю різання. 

При виборі матеріалу необхідно враховувати тип, матеріал і форму заготовки, умови обробки та вимоги до якості поверхні кожної операції. Базові знання про характеристики кожного інструментального матеріалу дозволяють зробити правильний вибір для будь-якої галузі застосування.

Додаткова інформація

Guehring
(посібник)
Особливості обробки титану
Sandvik Coromant
Особливості обробки
композитних матеріалів Sandvik
Особливості обробки
жароміцних сплавів Sandvik
Dormer
(посібник)

Залишити запит

Потрібна допомога? Залиште запит і ми зателефонуємо

Зворотній зв’язок

Залиште свої контактні дані, наш менеджер зателефонує вам протягом 30 хвилин