Свердління

Свердління часто виконується на пізній стадії виробничого процесу, коли собівартість деталі вже досягла певного рівня завдяки попереднім операціям. Ця операція, на перший погляд, проста, насправді відрізняється високою складністю і може призвести до серйозних наслідків у разі неправильного функціонування або перевантаження інструменту.

Важливі умови для свердління отвору

1. Отвір

Три найважливіші параметри при свердлінні отвору є його діаметр, глибина і якість. 

Тип отвору та вимоги до точності визначають вибір інструменту. На процес свердління впливають такі фактори, як вхід і вихід інструменту в похилу або криволінійну поверхню, а також наявність отворів, що перетинаються.

Типи отворів: 

  • під гвинтові з’єднання;
  • з гвинтовим різьбленням;
  • з цековкою;
  • високоточні отвори (для з’єднань з натягом);
  • отвори для труб (теплообмінники);
  • отвори, що утворюють канали;
  • балансувальні;
  • глибокі/отвори для МОР .

2. Деталь

Після аналізу параметрів отвору варто звернути увагу на матеріал заготовки, форму деталі та кількість отворів.

3. Верстат

Важливо розуміти принципи безпечного та продуктивного свердління отворів на конкретному верстаті. Параметри верстату впливають на вибір типу операції та типу утримувача та/або патрона.

Обов’язково потрібно враховувати такі параметри:

 1. стабільність верстату в цілому та шпинделя зокрема;
 2. чи достатньо обертів шпинделя (об/хв) для обробки малих діаметрів?
 3. підведення МОР. Чи достатньо обсягу МОР для обробки великих діаметрів?
 4. чи достатній тиск МОР для обробки малих діаметрів?
 5. кріплення заготовки. Чи достатньо воно міцне?
 6. горизонтальний чи вертикальний шпиндель? Горизонтальний шпиндель забезпечує більш ефективну евакуацію стружки.
 7. потужність та момент обертання. Чи достатня потужність для обробки великих діаметрів? Якщо ні, чи можна використовувати корончасте свердло чи краще застосувати фрезерування методом гвинтової інтерполяції?
 8. чи достатньо місця в інструментальному магазині? У цьому випадку відповідним рішенням може стати східчасте свердло та з свердло з фаскою.

4. Інструментальне оснащення

На продуктивність впливають не тільки сплав та геометрія, але й інструментальне оснащення та можливість надійно і точно закріпити інструмент. Рекомендуємо завжди використовувати максимально коротке свердло та виліт.

Крім того, варто розглянути варіант із модульною інструментальною системою, призначеною для всіх операцій, включаючи всі методи обробки отворів. Завдяки цій системі одні і ті ж ріжучі інструменти та тримачі можуть використовуватися для різних видів обробки та різних верстатів. Це дозволяє стандартизувати процес обробки, застосовуючи єдину інструментальну систему всього цеху.

Операції свердління

Правильний вибір свердла є гарантією отримання отворів необхідної якості за мінімальної собівартості. Нижче наведено різні типи отворів, обробка яких потребує інструментів з різними параметрами.

1. Свердління отворів малого та середнього діаметру

Для таких отворів пропонуються три різні рішення: цільнотвердосплавні свердла, свердла зі змінними головками та свердла зі змінними пластинами. Точність отвору, довжина та діаметр – три важливі параметри, які потрібно враховувати при виборі типу свердла. Кожне рішення має свої переваги у певних ситуаціях. 

2. Свердління великих отворів

Для свердління великих отворів при обмеженій потужності верстату передбачено три різні варіанти:

 • використовувати корончасте свердло;
 • збільшити діаметр отвору розточувальним інструментом;
 • використовувати фрезерування методом гвинтової інтерполяції.

При свердлінні великих отворів важливе значення має стабільність як деталі, так і верстату. Крім цього, обмежуючими факторами можуть стати момент обертання і потужність верстату. З огляду продуктивності свердління отворів має значну перевагу: воно в 5 разів швидше, ніж фрезерування методом гвинтової інтерполяції. Однак корончасте свердло може використовуватися тільки для обробки наскрізних отворів. Фрези ж мають мінімальні вимоги до крутного моменту і потужності.

3. Свердління глибоких отворів

З метою забезпечення максимальної точності розташування отвору та мінімального биття разом із свердлами для глибоких отворів призначені пілотні свердла. 

Значення швидкості різання та подачі, що рекомендуються при використанні свердл для обробки глибоких отворів, розраховуються таким чином, щоб вони забезпечували хорошу стійкість інструменту у поєднанні з максимальною продуктивністю. Задані значення швидкості різання та подачі є відправною точкою процесу обробки. Надалі вони можуть коригуватися для досягнення оптимальних результатів залежно від умов обробки.

4. Свердління дрібнорозмірних отворів

Значення швидкості різання та подачі, рекомендовані при використанні свердел для обробки дрібнорозмірних отворів, розраховуються таким чином, щоб вони забезпечували хорошу стійкість у поєднанні з максимальною продуктивністю.

Ключовим фактором при свердлінні дрібнорозмірних отворів є також тиск МОР..  Неналежний тиск або обсяг МОР можуть стати причиною передчасної відмови інструменту. Ми рекомендуємо працювати з високим тиском МОР. Стандартний рекомендований тиск МОР становить 40-70 бар.

Додаткова інформація

Свердління
Dormer&Pramet
Свердління
Guhring
Свердління
Sandvik Coromant

Залишити запит

Потрібна допомога? Залиште запит і ми зателефонуємо

Зворотній зв’язок

Залиште свої контактні дані, наш менеджер зателефонує вам протягом 30 хвилин